Teatr Napięcie - „Opera dożynki”

Teatr Napięcie - Opera dożynki

„Opera Dożynki” – projekt subliminalny Teatru Napięcie realizujący ideę inter-psychicznego seansu teatralnego, opartego na świadomym stymulowaniu wyobraźni widzów za pomocą generowania formalno-technicznych środków opartych na wizualno-akustycznych częstotliwościach z zakresu od 4 do 15 Hz. W spektaklu tym Teatr Napięcie buduje specjalną aparaturę sceniczną, a tym samym posługuje się zupełnie nowatorskimi metodami, których jeszcze nikt na świecie nie wykorzystał w pełni do tworzenia przedstawień teatralnych… Zaznaczamy, iż jest to projekt eksperymentalny, zakładający nieustanny rozwój oraz swoiste auto-doskonalenie.

„Opera Dożynki” jest odgrywana w bardzo nietypowej przestrzeni, podzielonej na dwie sceny, dwie widownie… i dwa spektakle odgrywające się w innym punkcie diachronii czasowej postaci. Fabuła Opery Dożynek (opowiadająca o kryzysie wieku średniego – jego kulminacji i genezie) odgrywana jest na dwóch podestach scenicznych ustawionych naprzeciwko siebie.

Całościowa warstwa audio spektaklu Teatru Napięcie pt. „Opera Dożynki” podawana jest widzom przez słuchawki stereofoniczne, co doprowadza do efektu, który nazywamy: Na scenie jest cicho, chociaż w głowie widza panuje gwar… myśli…

Przed wejściem na spektakl wymagane jest podpisanie Oświadczenia zgody.

OBSADA: Ewa Fukuoka, Anna Frątczak, Łukasz Długołęcki, Marian Madaliński;
AUTOR TEKSTU: Andrzej Sosnowski;
LEKTOR TEKSTU: Łukasz Długołęcki;
DŹWIĘK + KOMPOZYCJE: Piotr Pięta;
SYSTEM AKUSTYCZNY: Marcin Koperski;
ŚWIATŁO: Adam Trautz;
KOORDYNACJA PROJEKTU: Łukasz Pięta.

©2005 - 2013
ACK UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16, 20-031 Lublin