Teatr CST

CST istnieje od 2000 roku. W 2005 roku jego twórcom udało się stworzyć Ośrodek Teatru Kultur we wsi Morochów, gdzie organizowany jest festiwal teatralny.

„Bolko Kantor”

CST - Bolko Kantor

„Bolko Kantor” to spektakl o Adolfie "Bolko" Kantorze – przedwojennym mistrzu boksu, żołnierzu, patriocie i społeczniku pochodzącym z Cieszyna.  Bolko walczył z całym światem, z historią. Najpierw z faszyzmem, potem z komunizmem, a zawsze z ludzką niegodziwością i głupotą. Walczył o zdrowe społeczeństwo. O prawdę.

reżyseria: Bogusław Słupczyński

występują: Katarzyna Słupczyńska, Joanna Rakus, Monika Serafin, Dagmara Stanosz, Bogusława Słupczyński, Szymon Pilch, Łukasz Matuszek, Wojciech Kadłubiec, Jarosław Maszluch, Tomasz Kłaptocz, Szymon Słupczyński

„Russkij Ostrov”

Spektakl w ramach Sceny Monodramu.

CST - Russkij Ostrov

Monodram w wykonaniu Łukasza Matuszka na motywach sztuki Jewgienija Griszkowca „Jak zjadłem psa”. Oparty jest na elementach biografii Griszkowca, a dokładnie czasie służby wojskowej na wschodnich krańcach Rosji, która siłą rzeczy związana jest z jej rzeczywistością. Bohater przywołuje swoje wspomnienia próbując je zrozumieć. W spektaklu nacisk kładzie się przede wszystkim na przeżycia ludzi znajdujących się w danej sytuacji.

©2005 - 2013
ACK UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16, 20-031 Lublin