Paweł Ferdek - filmy

19.11.2010, 19:30 - Sala Widowiskowa

„Szklana pułapka”

"Zdobycie pożywienia, rozmnażanie, obrona i atak - to główne motywy rybich zachowań. W stadzie odbywa się walka o dominację. Do zwycięstwa może wystarczyć groźny wygląd osobnika." - czyta narrator, jak w filmie przyrodniczym w niedzielny poranek. Nie dajmy się nabrać. Gęsta atmosfera, jaka panuje podczas walk ryb akwariowych również w ludziach wyzwala pierwotne instynkty.

„Odyseja złomowa”

Potężne Chiny kupiły już prawie cały poradziecki złom z biednego Kirgistanu. Rosnące imperium żywi się resztkami upadłego kolosa. Film pokazuje to zjawisko w mikroskali: zagapiając się na powolny rytm życia jednej kirgiskiej rodziny, rosyjskiego kierowcę wielkiej ciężarówki oraz na kilka zdarzeń na długiej drodze przez góry Tien Szan.

„Beautiful misunderstanding”

Historia trojga tancerzy: Danyi z Izraela, Renaty z Polski oraz Markusa z Niemiec, którzy przyjeżdżają do Jerozolimy, by poprzez uliczny taniec skomentować rzeczywistość i zabrać głos w najważniejszych, ich zdaniem, sprawach. Występują wszędzie tam, gdzie znajdą publiczność - na ulicach, w przydomowych ogródkach, w parkach. Czy jednak mieszkańcy wielokulturowego, barwnego miasta dostrzegą ich wysiłki? I czy ich potrzebują? O tym wszystkim przekonają się tancerze - pod warunkiem, że sami dogadają się w swoim gronie.
Film powstał w ramach programu ”Triangle Dialogue” realizowanego przez Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, Międzynarodową Szkołę Filmową z Kolonii oraz Szkołę Filmową Sam Spiegiel z Jerozolimy.

©2005 - 2013
ACK UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16, 20-031 Lublin