Nabór grup teatralnych na XVI Festiwal Teatralny ,,Kontestacje”

sobota, 12 stycznia 2019, 16:29

Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje” we współpracy z Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie ogłasza nabór kandydatów na XVI edycję Festiwalu. Wybrane spektakle będą prezentowane od 28 do 31 marca 2019 roku.

To już kolejna edycja cieszącego się dużą popularnością w Polsce festiwalu teatralnego tworzonego przez środowisko akademickie w Lublinie. Wydarzenie nawiązujące do idei kontestacji, czyli krytycznego spojrzenia na zastaną rzeczywistość, ma na celu zaprezentowanie spektakli tworzonych przez niezależne zespoły teatralne z całej Polski. Hasło przewodnie XVI ,,Kontestacji” to ,,Zgoda czy niezgoda. Dylematy teatru studenckiego.”  Tegoroczna edycja Festiwalu wpisuje się w obchody 450-lecia zawarcia Unii Lubelskiej.

Nasze zaproszenie kierujemy do niezależnych, poszukujących nowych form wypowiedzi artystów i grup teatralnych z całej Polski, które lubią zrywać ze schematami i poszukują przestrzeni do swobodnego wyrazu siebie przez sztukę.

Jeżeli idea kontestacji jest Ci bliska, formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej Festiwalu (www.kontestacje.ack.lublin.pl) lub bezpośrednio pod linkiem:

https://goo.gl/forms/ucNsntUShr9PYjNZ2

Nabór rozpocznie się 15 stycznia i potrwa do 1 lutego 2019 roku.

O wynikach naboru artyści zostaną poinformowani do 15 lutego. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Festiwalu. Regulamin dostępny na stronie: http://www.kontestacje.ack.lublin.pl/?p=dokumenty

©2005 - 2013
ACK UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16, 20-031 Lublin