XIV SOFT "Kontestacje" już niedługo!

wtorek, 27 marca 2018, 09:22

Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje” we współpracy z Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” zaprasza na XIV edycję festiwalu! 

To już kolejna edycja cieszącego się dużą popularnością w Polsce festiwalu teatralnego tworzonego przez środowisko akademickie w Lublinie. Wydarzenie nawiązujące do idei kontestacji, czyli krytycznego spojrzenia na zastaną rzeczywistość, ma na celu zaprezentowanie spektakli tworzonych przez niezależne zespoły teatralne z całej Polski.

Hasło przewodnie XIV SOFT ,,Kontestacji” to Ciało-Ruch-Przestrzeń. Wolność!. Tegoroczna edycja Festiwalu wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W ramach festiwalu od 26 do 29 kwietnia zostanie zaprezentowanych 12 spektakli, których tematyka skoncentrowana będzie wokół pojęcia „wolności”. Na zakończenie każdego dnia festiwalu przewidujemy organizację paneli dyskusyjnych, których celem jest popularyzacja wiedzy oraz wymiana poglądów między uczestnikami na temat teatru studenckiego i sztuki zaangażowanej.

W ramach festiwalu w dniach 24-25 kwietia odbędzie się także Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa "Ciało-Ruch-Przestrzeń-Wolność". Konferencja poruszać będzie tematy związane z ciałem, ruchem, przestrzenią i wolnością w teatrze, w działaniach teatralnych i parateatralnych. Konferencja ma służyć jako przyczynek do zatrzymania się nad zagadnieniem roli tych czterech elementów we współczesnej twórczości scenicznej.

XIV SOFT „Kontestacje” odbędą się w dniach 24-29.04.2018 r. (wtorek-niedziela) w ACK UMCS

„Chatka Żaka” w Lublinie.

Wstęp wolny!

e-mail: kontestacje@gmail.com

Festiwal realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

©2005 - 2013
ACK UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16, 20-031 Lublin