Rusza nabór spektakli na XIV SOFT "Kontestacje"!

środa, 24 stycznia 2018, 14:53

Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje” we współpracy z Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie ogłasza nabór kandydatów na XIV edycję Festiwalu. Wybrane spektakle będą prezentowane od 26 do 29 kwietnia 2018 roku.

To już kolejna edycja cieszącego się dużą popularnością w Polsce festiwalu teatralnego tworzonego przez środowisko akademickie w Lublinie. Wydarzenie nawiązujące do idei kontestacji, czyli krytycznego spojrzenia na zastaną rzeczywistość, ma na celu zaprezentowanie spektakli tworzonych przez niezależne zespoły teatralne z całej Polski. Hasło przewodnie XIV ,,Kontestacji” to Ciało-ruch-przestrzeń. Wolność!. Tegoroczna edycja Festiwalu wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nasze zaproszenie kierujemy do niezależnych artystów i grup teatralnych z całej Polski, które lubią zrywać ze schematami i poszukują przestrzeni do swobodnego wyrazu siebie przez sztukę.

W ramach XIV edycji „Kontestacji” odbędzie się także IV Ogólnopolska Interdyscyplinarna Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa  Ciało-ruch-przestrzeń. Wolność!.

Jeżeli idea KONTESTACJI jest Ci bliska, wypełnij formularz: http://www.kontestacje.ack.lublin.pl/?p=dokumenty

Na zgłoszenia czekamy do 28 lutego 2018 roku. O wynikach naboru artyści zostaną poinformowani do 11 marca. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Festiwalu. Regulamin dostępny na stronie: http://www.kontestacje.ack.lublin.pl/?p=dokumenty

©2005 - 2013
ACK UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16, 20-031 Lublin